יום שני, 13 יולי 2020

סדנת בישול לילדים

סדנת בישול לילדים עם שף פרטי עד הבית

טרנד חדש ונחמד עד מאד סוחף את המדינה – סדנאות בתחומים שונים המתאימות לילדים והחידוש המרענן ביותר כיום הן סדנאות שף פרטי שמגיע לכל מקום או מארח את הילדים וההורים אצלו במקום המתאים ומיועד לקיום סדנאות. ישנם סוגים שונים של סדנאות בישול אשר מתאימות לילדים או מבוגרים בשלל גילאים וכאשר מתאימים את הסדנא למשתתפים שלה – אין ספק שיהיה מדובר בבילוי והנאה וגם כמובן בחוויה מיוחדת.

מה קורה במהלך סדנאות שף פרטי?

הסדנא, כמו כל סדנא מתחילה בהצגה עצמית של המשתתפים ושל השף בעצמו. הוא יספק במספר מילים על ההכשרה והניסיון שיש לו בתחומי הבישול שבהם הוא מתמחה וירחיב מעט על המנות שהמשתתפים בסדנא עומדים להכין. בדרך כלל יהיה מדובר במנות מיוחדות או מסובכות שאנשים לא נוהגים להכין בעצמם בבית שלהם והסדנא מהווה עבורם הזדמנות מצוינת לנסות להכין דברים חדשים ומעניינים.

ייתכן וחלק משלבי ההכנה יוכנו על ידי השף או שהוא כבר הכין קודם להגעתם את חומרי הבסיס על מנת שלא לבזבז זמן במהלך הסדנא. הוא יציג למשתתפים מה עושים, יסביר אודות מרכיבי מזון מיוחדים ומה התפקיד שלהם בהכנת המנה ואז כמובן ייתן להם להתנסות בעצמם תוך כדי עזרה, תמיכה או תיקונים במידה ואלה נדרשים עבור מי מהמשתתפים הצעירים.

אילו סדנאות בישול מתאימות לילדים?

על פי הגילאים של הילדים אפשר להחליט על הנושא ואופי הסדנא.
להלן כמה רעיונות לסדנאות בישול שעשויים להיות מתאימים עבור ילדים:

· סדנא בנושא אוכל איטלקי – פסטות בצורות שונות והכנת רטבים המבוססים על מרכיבי בסיס שונים.
נושא זה עשוי להיות מוצלח מאד, שכן ילדים אוהבים מאד פסטה על צורותיה השונות.

· סדנת בצקים או מאפים – אין ילד שלא אוהב ללוש בצק, ליצור צורות וליהנות ממאפה שהכין במו ידיו!

· סדנא להכנת קציצות מסוגים שונים – גם כאן ייהנו הילדים לגלגל את הבלילה וליצור קציצות אפויות, מטוגנות או מבושלות ברוטב. חלק לא פחות מהנה בסדנא יהיה לאכול בצוותא עם כל שאר הילדים שהשתתפו גם הם בסדנא.

למה להזמין סדנא אצל שף פרטי?

שף פרטי יהיה בעל ידע רב בנושאים קולינריים שונים והוא יידע להתאים את המנות שיכינו בסדנא לילדים, לגיל שלהם וכמובן ליכולות שלהם. שף פרטי עד הבית יוכל להציע את הסדנא בכל מקום לבחירתו של הלקוח, לרבות במטבח הביתי של מי שמזמין את הסדנא. כך בעצם תתקבל סדנא בהתאמה אישית והמזמין יוכל להשתתף בבחירת המנות.

אין ספק שמדובר בסדנא בעלת יתרונות רבים! ראשית, ילדים רבים אוהבים מאד להיכנס למטבח, לעזור בבישולים, לערבב תבשילים או סלטים וכמובן לחקור ולשאול שאלות אודות מרכיבי מזון שונים. כאשר הם משתתפים בסדנת בישול הם יכולים להבין את כל מה שהם עושים, שכן השף מסביר להם בגובה העיניים ומתאים את הסדנא בדיוק לגילאים המתאימים. הילדים יכולים ללמוד הרבה מאד בסדנא אודות מרכיבי מזון שהם אוהבים לאכול.

סדנת בישול לילדים מתאימה לימי חופשה מבתי הספר וגני הילדים, כמתנה ליום הולדת שהילד חוגג או בתור אטרקציה ליום הולדת, שבה מזמינים את החברים הקרובים ביותר ומארגנים סדנת בישול עם שף פרטי שיגיע הביתה עם כל כלי העבודה והבישול שצריך. כאשר הסדנא מתואמת באופן פרטי אין ספק שהמנות שתיבחרנה תהיינה אלה שהילד שחוגג אוהב במיוחד ובטח הוא ישמח מאד ללמוד טכניקות הכנה חדשות שהוא עדיין לא מכיר ותהיינה ערבות לחיכו.

הדפס
תגובות פייסבוק

תגובות