יום שני, 13 יולי 2020

כך תיצור את הצעצועים של הילד בעצמך!

עולם הדפוס עובר בשנים האחרונות שינויים לא פחות ממדהימים שכבר מזמן עברו את הגבול של גיליונות נייר ודיו צבעוני. כיום ניתן להשיג בקלות מדפסת תלת ממדית וליצור דמויות או דגמים נפחיים שיכולים לשמש במגוון עצום של שימושים. כאשר מדברים על עולם הילדים ועל השימוש בהדפסות תלת מימד עבור משפחות עם ילדים – אין ספק שצעצועים הם תוצרי ההדפסה הטובים ביותר והמתאימים ביותר לקהל יעד זה.

הדפסה בתלת מימד היא המילה האחרונה בעולם ההדפסה כיום, למרות שבעצם אין מדובר בהדפסה כפי שהייתה מוכרת עד כה על גיליונות נייר. מדובר בהנחה עדינה של שכבות פולימר זו על גבי זו, כאשר השכבות רכות וניתן לעשות בהן שינויים. לאחר ההנחה במקום הפולימר מתקשה וגם מתקבל בעצם פסלון תלת מימד שיכול לקחת חלק בשלל שימושים. אחד השימושים הנפוצים כאמור הוא משחקים וצעצועים לילדים.

סוגים שונים של מדפסות תלת מימד

כיום ניתן להתרשם מסוגים ודגמים שונים של מדפסות תלת מימד הלוקחות חלק בענפים רבים בתעשייה או בתחומי החיים. ישנן מדפסות בגדלים שונים בהתאמה לדגמים שהן אמורות לייצר ויש שימוש בסוגי פולימרים שונים, גם כאן בהתאמה לתוצר הסופי הדרוש. ישנן מדפסות המתאימות לשימוש ביתי והן אכן קטנות ואין בהן עניין רב של דיוק או פרטים ויש כאלה שנמצאות בשימוש בענפי התעשייה ולכן הן מדויקות מאד וניתן לשים לב לפרטים הקטנים בדגמים שהן מדפיסות.

כיום ניתן לעשות שימוש במדפסות במגוון עצום של שימושים:

  • צעצועים – רוב המדפסות התלת ממדיות שנמצאות בשימוש ביתי עוסקות בייצור והדפסה של צעצועים. מכיוון שאין מדובר בפריטים שרמת הדיוק קריטית בהם, שכן הם אמורים להיות בשימוש של ילדים בשעת משחק – ניתן למצוא אותן בבתים רבים ומשפחות רבות אכן משתמשות בהן לצרכים אלה.
  • תחום התעשייה – יצירת דגמים, מיניאטורות על מנת לתכנן תהליכים או לבנות מפעלים תעשייתיים.
  • תחום הרפואה – בזכות מדפסות תלת ממדיות אשר מלכתחילה מיועדות לשימוש רפואי ניתן להדפיס וליצור חלקי עבודה שונים שיהוו אביזרים משלימים או פריטים בעלי מרקם כשל עור הגוף.

איך יודעים איזו מדפסת תהיה המתאימה ביותר?

כאשר יש צורך לבחור במדפסת תלת ממדית חשוב להתייחס לתכונות והמאפיינים הטכניים שלה ושל התוצרים שהיא מדפיסה ומספקת:

  • מה חומר הגלם שאיתו היא עובדת (כלומר מה סוג הפולימר ומה האיכות שלו).
  • מה משך זמן ההדפסה (שנקבע גם על ידי הגודל של האלמנטים המודפסים).
  • רמת דיוק – ככל שהמדפסת מדויקת יותר היא תתאים יותר לשימושים מקצועיים שונים.
  • גודל המדפסת – מדפסת גדולה מאד לא תתאים לשימוש ביתי, שכן לא יהיה מקום עבורה בתוך הבית.

חשוב לבחון או להתרשם מתוצרי הדפסה שהופקו מהמדפסת – עט תל מימדי, צעצוע כזה או אחר או כל פריט אחר שהודפס ועמד (או שלא עמד) בציפיות ממנו. חשוב לתת את הדעת לשאלות כמו – האם ההדפסה בוצעה כראוי? האם התוצר הודפס בדיוק כפי שרצו? האם האיכות התקבלה כפי שנדרש או שיש צורך לבצע את ההדפסה שוב על ידי פולימר חזק יותר ואיכותי יותר?

כיום המדפסות התלת מימדיות הרבה יותר זמינות ונגישות ולכן כדאי להפנות תשומת לב ויחס לסוג המדפסת לפני שמחליטים לרכוש או לעשות שימוש במדפסות אלה. אין ספק שהצעצועים שיודפסו יהיו מיוחדים ואהובים הרבה יותר מאלה שקונים בחנויות והילדים ייהנו הרבה יותר לשחק בצעצועים שהגינו עבורם במיוחד דרך המדפסת שבבעלות המשפחה.

הדפס
תגובות פייסבוק

תגובות