יום שני, 01 מרץ 2021

מרפאת מתבגרים – שיבא תל השומר.

בית חולים לילדים ע”ש ספרא.
03-5302692
03-5302096
רמת גן, דרך שיבא 2

מרפאת מתבגרים מיועדת לגילאי 12-18 שנים, עוסקת בשינויים גופניים בתקופת ההתבגרות, הפרעות במשקל, גינקולוגיה של מתבגרות, מתבגרים עם מחלות כרוניות וכד'.
מרפאת מתבגרים

מנהלת: דר' נאוה שטופמן

מרפאת מתבגרים מיועדת לגילאי 12-18 שנים אך יתקבלו גם ילדים צעירים יותר עם בעיות הקשורות לגיל ההתבגרות ומבוגרים בני יותר מ – 18 שנים אשר מטופלים בבי"הח מסיבות שונות או שמעדיפים לפנות למרפאה זו.

תקופת ההתבגרות הינה תקופה של שינויים גופניים, פסיכולוגים וחברתים. השנוי הגופני מלווה לעיתים בחרדה והשאלה הרווחת הן של המתבגרים והן של הוריהם – " האם זה נורמלי". השנוי הפסיכולוגי הכולל חתירה לעצמאות וגבוש זהות עצמית הינו פתח לחילוקי דעות רבים עם ההורים ולעיתים פתח להתנהגות הנושאת בחובה סכון כגון עשון וסמים, שתיית אלכוהול ונהיגה תחת השפעתו וקיום יחסי מין לא מוגנים. בתקופת ההתבגרות קבוצת החברים הופכת למשמעותית מאוד וברת השפעה על ההתנהגות שלעיתים כרוכה בסכון. למרות השענות יתר על בני גילם לקבלת תמיכה, מתבגרים עדין זקוקים לתמיכה, קבלה, הבנה ומידע ממבוגרים. לעיתים קשר זה הינו עם ההורים, אם כי לעיתים קל יותר למתבגר/ת ליצור קשר עם מבוגר אחר כגון קרוב משפחה, מורה, מדריך, או רופא מטפל. הגישה והטפול במתבגרים מחייבת הבנה של תקופה ייחודית זו בחיים, היכולת להבין את הצרכים הייחודיים של המתבגרים וההורים, ויכולת תקשורת טובה איתם.

מרפאת מתבגרים בבי"ח ספרא לילדים מנוהלת ע"י דר' נאוה שטופמן רופאת ילדים מומחית אשר התמחתה ברפואת מתבגרים מאוניברסטת הרוורד שבארה"ב. למרפאה ייחודית זו שותפה דר' עינת אלרן רופאת נשים והרופאים המקצועיים של בית החולים, כך שניתן מענה למגוון שאלות ובעיות של גיל ההתבגרות.

הפרעות במשקל – גיל ההתבגרות מתאפיין בהתעסקות רבה יותר בחשיבות המראה החיצוני. זאת בשילוב עם השפעות התקשורת ופרסום של חברות מזון ותרופות המשווקות מזון או תרופות דיאטטיות גורם לעלייה בהרגלי אכילה לא בריאים אשר מסכנים את בריאות המתבגר בטווח הקצר, משפיעים על התפתחותו התקינה ואף ייתכנו השלכות רפואיות בטווח הרחוק.

גינקולוגיה של מתבגרות – השנים הראשונות של קבלת המחזור החודשי מלוות בשאלות רבות עקב אי ידיעת "מה תקין" ועקב אחוז יתר של אי סדירות במחזור שהינה תקינה בחלק מהבנות אך יכולה להעיד על אי איזון הורמונלי באחרות. כאבי מחזור הינם שכיחים אך בחלק מהנערות יכולים לגרום לאי נוחות רבה ולעיתים גם להפסד רב של ימי לימודים. אין צורך לסבול יותר מכאבי מחזור, ניתן להקל על הכאב!!! זיהומים גינקולוגים יכולים לגרום לאי נוחות רבה ולחרדה בקרב מתבגרות. זיהומים יכולים להופיע גם במתבגרות אשר אינן פעילות מינית. במסגרת המרפאה ניתן יהיה לקבל ייעוץ לגבי אמצעי המניעה השונים.

מתבגרים עם מחלות כרוניות – תהליך ההתבגרות על רקע של מחלה כרונית עשוי להיות תהליך מורכב יותר הן מבחינת השינויים הפיסיים שיכולים להשפיע או להיות מושפעים מהמחלה או הטפול בה, והן מבחינת הקשיים המתעוררים בחתירה לעצמאות וגבוש הזהות העצמית כאשר ההורים הינם מעורבים בטפול במחלה ובקשר עם בית החולים.

השירות ניתן עם התחייבות מקופת החולים או בתשלום של 177 ש"ח בלבד.

לברור פרטים נא להתקשר לטלפון 530-2692 או 530-2096.

הדפס
תגובות פייסבוק

תגובות